Wiele osób nie chce korzystać z konsultacji lekarskich online, bo wydaje nam się, że w niczym nam to nie pomoże. Lekarz nie będzie mógł nas obejrzeć, więc nie zapisze nam żadnych leków – a potem pewnie będzie nam i tak kazał przyjść do gabinetu. To jednak wcale nie wygląda w ten sposób. Owszem, są takie problemy, z którymi nie możemy nie przyjść bezpośrednio do lekarza – złamania, urazy, dolegliwości dermatologiczne. Spójrzmy jednak na to z drugiej strony – w celu uzyskania na przykład antykoncepcji, w ogóle nie musimy iść do gabinetu.

Tutaj przecież najważniejsza jest rozmowa pomiędzy lekarzem i kobietą, a także uzyskane przez nią wyniki badań. Jeżeli wie już ona, że w jej rodzinie nie występowała zakrzepica i faktycznie może bezpiecznie stosować takie tabletki – nie ma żadnego powodu, aby musiała ona jechać do oddalonej o kilkanaście kilometrów przychodni. Antykoncepcja online cieszy się bardzo dużą popularnością wśród polskich kobiet. Obecnie widzimy też, że pojawiła się opcja porozumiewania się z lekarzami przy pomocy języka angielskiego czy rosyjskiego – a w przychodni raczej rzadko kiedy dostajemy taką szanse. To kolejna zaleta, która skłania nas do zapisywania się na wizyty online.

Antykoncepcja przez Internet

Czasami kobiety zapominają o tym, aby poprosić swojego lekarza o wystawienie recepty – wtedy sytuacja się komplikuje, bo tutaj raczej nie wolno nam robić przerw. Idealnym rozwiązaniem będzie więc umówienie się na taką wizytę przez Internet – szybko i bez żadnych problemów. Jeżeli potrzebna nam właśnie antykoncepcja recepta online zostanie do nas wysłana nawet późno w nocy – za pośrednictwem SMS-a. Z nim możemy się udać prosto do apteki całodobowej i wszystko kończy się dobrze.

Nie każda z pań jednak wie o tym, że jeżeli potrzebny nam ginekolog recepta online może faktycznie obejmować także antykoncepcję – niektóre panią myślą, że tego rodzaju leki nie są przepisywane w taki sposób. Jeżeli jednak mamy niezbędne badania lub jakiś dowód na to, że już dłuższy czas przyjmujemy taką antykoncepcję – nie powinno być żadnych problemów.

E-recepta naprawdę ułatwia życie

Na wizyty u ginekologów publicznie trzeba zwykle długo czekać i wiele kobiet nie ma do tego cierpliwości – to właśnie dlatego wolimy iść prywatnie. A jeżeli już i tak musimy płacić – dlaczego by sobie tego jeszcze bardziej nie ułatwić i nie odbyć tej wizyty bez wychodzenia z domu? Jak potrzebna Ci e recepta na tabletki antykoncepcyjne i chcesz otrzymać ją już po raz kolejny – żaden lekarz nie będzie więc się temu sprzeciwiał i nalegał na wizytę stacjonarną.