Budowanie masy mięśniowej jest prostsze w okresie zimowym, kiedy człowiek nie podróżuje, nie grilluje i nie spotyka się z przyjaciółmi w barze. Zamiast tego woli natomiast poświęcić się treningom, diecie o podwyższonym poziomie kilokalorii oraz dłuższym drzemkom, regenerującym organizm po ciężkim treningu.

Jak zbudować masę mięśniową latem? Zdecydowanie dużą rolę odgrywa tu determinacja, motywacja i zaangażowanie w pracę nad sobą. Po pierwsze, najważniejsza jest odpowiednia dieta. Bez niej bowiem nawet najlepszy trening na masę mięśniową nie przyniesie rezultatów. Dieta na masę mięśniową składa się przede wszystkim z dużej ilości zdrowych tłuszczy, węglowodanów i białek. Niektórzy uważają, że ciężko jest jeść wystarczającą ilość białek, niezbędną do pobudzenia syntezy białek i tym samym do wzrostu masy mięśniowej. Ratunkiem dla tych osób są suplementy diety, zwłaszcza odżywki białkowe, które warto spożywać przed rozpoczęciem ćwiczeń.

Same treningi także są bardzo ważne, ponieważ to one kształtują sylwetkę i nadają jej idealnych kształtów. Leżenie cały dzień na kanapie nie prowadzi do wzrostu muskulatury. Dają go natomiast intensywne ćwiczenia na siłowni oraz regeneracja pomiędzy kolejnymi treningami. Jedynie te trzy rzeczy wprowadzone do życia w tym samym czasie mogą przynieść pożądane efekty i zbudować masę mięśniową dobrej jakości.

Wpływ suplementów, diety, sterydów i treningów na budowanie mięśni w wakacje

Osoby, które nie są zbyt cierpliwe i chcą osiągnąć wymarzoną figurę w bardzo krótkim czasie, czyli np. w ciągu wakacji, powinny rozważyć przyjmowanie suplementów diety oraz sterydów. Za ich pomocą można bowiem pobudzić ciało do samodzielnego budowania muskulatury oraz wykonywania dłuższych i cięższych treningów.

Odpowiednia dieta sprawia, że w czasie regeneracji po intensywnych ćwiczeniach pojawiają się przyrosty masy mięśniowej, suplementy diety dodają wytrzymałości kulturyście oraz wspomagają dietę w budowaniu masy mięśniowej. Sterydy odpowiadają natomiast za przyspieszenie syntezy białek, energię, siłę, wytrzymałość i motywację sportowca, które przekładają się na jego lepsze osiągnięcia i ostatecznie uzyskanie wymarzonej figury. Właśnie dlatego warto odwiedzić sklep ze sterydami online i kupić popularne wspomagacze budowania masy mięśniowej.

Popularne zestawy ćwiczeń na utrzymanie sylwetki latem

Wiadomo już, że w czasie budowania masy mięśniowej nie wolno pić alkoholu, jeść słodyczy i niezdrowej żywności. Co jednak wiadomo o ćwiczeniach na przyrosty masy mięśniowej?

Przede wszystkim cykl na masę mięśniową powinien być wcześniej ułożony i przygotowany zgodnie z indywidualnymi możliwościami sportowca oraz celem, jaki chce osiągnąć. Trening na masę mięśniową przewiduje więc podnoszenie ciężarów, martwy ciąg, ćwiczenia ze sztangą oraz hantlami, podciąganie się na drążku, przysiady oraz coraz popularniejsze cardio i dipy (pompki na poręczach).

Osoby dopiero zaczynające budowanie masy mięśniowej dobrej jakości powinny poradzić się kogoś bardziej doświadczonego, o to, co ćwiczyć, ile razy w tygodniu oraz z jaką intensywnością. Osoby początkujące będą miały inne ćwiczenia i w mniejszych ilościach, aby nabrać kondycji. W ich przypadku także suplementy diety oraz sterydy będą nieco słabsze, aby nie powodowały żadnych skutków ubocznych.

Dlaczego osoby trenujące na siłowni sięgają po środki androgenne?

Trening siłowy nie przypomina wycieczki do lasu. Sportowcy każdego dnia wyciskają ze swojego organizmu ostatnie poty, męcząc się niemiłosiernie, aby osiągnąć swój cel. Osoby słabe i szybko się poddające nie są w stanie zbudować masy mięśniowej doskonałej jakości. Aby więc nieco sobie ułatwić ćwiczenia i jednocześnie wydłużyć czas treningów, kulturyści sięgają po wspomagacze, czyli sterydy. Sterydy anaboliczno-androgenne dodają im energii, niezbędnej do rozpoczęcia treningu, siły potrzebnej do podnoszenia ciężarów i machania hantlami, a także wytrzymałości, aby wytrzymać na siłowni jak najdłużej, powtarzając każde ćwiczenie po kilkanaście razy, zgodnie z tym co przewiduje indywidualny plan treningowy, sporządzony pod okiem trenera personalnego.

Samo podjęcie decyzji o rozpoczęciu budowania masy mięśniowej to spory krok ku lepszej sylwetce. Należy jednak uzbroić się w cierpliwość, bo budowanie muskulatury to długi i ciężki proces. Jedyną szansą na jego skrócenie oraz ułatwienie jest sklep ze sterydami online, który cieszy się pozytywnymi opiniami klientów, sprzedaje sprawdzone środki w dobrych cenach oraz rzetelnie dobiera swoich dostawców tak, aby dostarczać sportowcom wyłącznie najlepsze środki.