Skąd mam wiedzieć, czy potrzebna jest operacja ultrasonograficzna szyi?

Podniesienie szyi za pomocą ultradźwięków, zwane także ciałami przezprzełykowymi (TEB), jest zabiegiem chirurgicznym guzów w okolicy szyi. Kiedy guz tworzy się na szyi lub w jej pobliżu, taki jak gruczolak, może stać się bardzo bolesny i może zatkać drogi oddechowe, co utrudnia oddychanie.

Takie guzy mogą być spowodowane kilkoma rzeczami. Niektóre typowe przyczyny to radioterapia, ekspozycja na chemikalia i toksyny lub predyspozycje genetyczne. W przypadku braku kontroli guz może rozprzestrzenić się na górną część głowy i szyi, zwłaszcza jeśli stanie się bardziej zaawansowany.

Ultradźwięki to doskonałe narzędzie, którym można pozbyć się guzów szyi. Nie wiadomo dokładnie, dlaczego guzy rosną, ale istnieje kilka teorii wyjaśniających, dlaczego tak się dzieje. Jedna z tych teorii głosi, że guzy mają słabe ukrwienie, które jest potrzebne do zdrowego wzrostu tkanek. Kiedy guz jest powiększony i nie otrzymuje odpowiednich składników odżywczych, zaczyna zarastać, a następnie ostatecznie tworzy guz.

Po zdiagnozowaniu guza w okolicy szyi lekarze zwykle najpierw wykonują biopsję, aby ustalić, czy guz jest łagodny. Komórki nowotworowe są testowane różnymi testami, aby dowiedzieć się, czy są rakowe, czy nie. Jeśli wyniki testu wskazują, że komórki są rakowe, https://usg-warszawa.pl/cennik/ przeprowadza się operację guza w celu usunięcia guza i wszelkich otaczających komórek, które mogą być z nim związane.

Wielu lekarzy woli wykonywać operacje guzów szyi za pomocą ultradźwięków. Ważne jest, aby usunąć guz wykryty podczas badań lekarskich. Ponieważ operacja może być skomplikowana, najlepiej udać się do doświadczonego lekarza, który przeprowadził wiele takich operacji. Większość nowotworów nie jest niebezpieczna, ale niektóre są bardzo niebezpieczne, ponieważ mogą powodować komplikacje, a nawet śmierć, jeśli nie są odpowiednio leczone.

Do zniszczenia guza używa się ultradźwięków. Po zniszczeniu zostanie usunięty z szyi i okolic, a następnie zostanie założony stent, aby zapobiec dalszemu tworzeniu się guza. Ta procedura nazywa się procedurą dekompresyjną.

Po operacji pacjenci mogą odczuwać ulgę w bólu, którego doświadczają. Czasami może to trwać od sześciu tygodni do miesiąca. Jednak po tym czasie pacjenci muszą przyjmować leki przeciwzapalne, aby zmniejszyć ból.

Ultradźwięki są często używane u pacjentów poddawanych radioterapii. Pacjenci ci mogą odczuwać bóle głowy, które zwykle nasilają się, gdy stosuje się promieniowanie. Dlatego USG jest często stosowane, gdy leki przeciwbólowe nie pomogły.

Ultradźwięki można również zastosować, gdy występuje problem z kością otaczającą guz. Kość może stać się słaba z powodu wieku lub choroby i stać się bardziej podatna na złamania. Możliwe jest użycie ultradźwięków, aby wzmocnić kości otaczające guz i zapobiec dalszym problemom. Ponieważ większość ludzi nie lubi odczuwać bólu podczas operacji, ważne jest, aby mieć w pobliżu kogoś, kto może pomóc w tym zadaniu.

Czasami guz może rozprzestrzeniać się poza podstawę szyi i do innych obszarów ciała. Jednak jest to rzadkie. Istnieją trzy metody zmniejszania guza, gdy znajduje się on w innych obszarach.

W celu zmniejszenia rozmiaru guza można zastosować zabieg dekompresyjny kręgosłupa. Jest to druga metoda zmniejszania wielkości guza. Do wykonania zabiegu nie jest wymagane promieniowanie, co oznacza, że ​​podczas zabiegu nie występuje ból.

Trzecia metoda chirurgiczna polega na użyciu laserów w celu zmniejszenia podstawy szyi. Jeśli podstawa szyi jest zbyt duża, może to spowodować uszkodzenie nerwów i kości wokół niej. Ten rodzaj zabiegu może być bolesny, a wielu pacjentów będzie potrzebowało środka uspokajającego podczas tego zabiegu. Jednak ważne jest, aby przedyskutować tę opcję ze swoim lekarzem.

Posted in: USG