Atrakcyjne a w szczególności regularne pożycie seksualne odgrywa niezwykle istotną rolę. Ma ono wpływ w szczególności na kondycję psychiczną, wzmacnianie organizmu czy nawet wydłużenie życia. Ale to oczywiście nie koniec zalet.

Seks sprawia, że korzystający z jego dobrodziejstw partnerzy, czują się ze sobą dobrze, potrafią się przed sobą otworzyć a sam seks staje się dla nich niezwykle istotnym elementem związku.

Udane życie seksualne

Udane życie seksualne to fundament partnerstwa. Niekoniecznie najważniejszy, ale niezwykle istotny. Co więc zrobić gdy jedno z partnerów ulegnie chwilowym zaburzeniu libido oraz idącą za tym utratą ochoty na seks?

Powodem tego stanu rzeczy najczęściej jest stres, konflikty wewnątrz związku, depresja, zaburzenia hormonalne oraz wiele innych czynników na które zarówno kobieta jak i mężczyzna nie zawsze mają wpływ. Często również powodem zaburzeń seksualności jest zróżnicowanie potrzeb poszczególnych partnerów.

Niezadowolenie z pożycia seksualnego może prowadzić nie tylko do konfliktów na wielu płaszczyznach związku, ale nawet do jego rozpadu. Co więc zrobić aby uniknąć tej niekorzystnej sytuacji?

Kiedy kobieta nie chce

Jednym z najważniejszych sposobów na wyjaśnienie kwestii dotyczących braku lub spadku ochoty na seks jest rozmowa. To wyjątkowo ważny aspekt w walce o powrót do normalności. Rozmowa pozwala określić i wyrazić swoje oczekiwania i potrzeby oraz dokładnie wskazać miejsce gdzie znajduje się problem.

Dotknięte tym problemem pary często nie potrafią rozmawiać o swoich potrzebach bez obecności terapeuty. A jeśli już dochodzi do rozmowy, często kończy się ona kłótnią a co za tym idzie pogorszeniem i tak już mocno nadwyrężonych relacji.

Częstotliwość zbliżeń o charakterze seksualnym nie dla każdego jest jednakowa. Istnieje wręcz przekonanie że to mężczyźni są zawsze chętni i gotowi na seks, a kobiety niekoniecznie. Panie potrzebują poczucia psychicznego bezpieczeństwa oraz emocjonalnego podejścia. Ale co zrobić kiedy pomimo wszystkich tych wymagań, kobieta nadal nie ma ochoty?

Jak zachęcić kobietę do seksu?

 

Kobiety to zazwyczaj osoby o usposobieniu romantycznym. Ważne więc aby planując wieczór pełen erotycznych uniesień zadbać o wyjątkowy klimat. Romantyczna kolacja, szampan, nastrojowa muzyka.

 

Ważne aby kobieta poczuła się pewnie i bezpiecznie. Następnym krokiem może być romantyczny masaż z elementami rozbudzających zmysły dotyków tych najwrażliwszych części ciała. Nie od razu, powoli ale konsekwentnie. Odpowiednio opracowany schemat pozwoli cieszyć się udanym seksem i zapomnieć o chwilowym kryzysie.

 

Innym sposobem mogącym zachęcić kobietę do igraszek seksualnych jest wspólne oglądanie filmów, w których pojawia się motyw seksualny. Nie chodzi tu konkretnie o filmy erotyczne, choć w zależności od nastawienia kobiety mogą być też takie. Kilka lat temu przy okazji premiery filmu “50 twarzy Greya” zauważono znaczny wzrost popędu seksualnego u kobiet. Nie był to wcale mocno erotyczny seans, lecz posiadał w sobie w pewnym sensie te cechy, które potrafiły rozbudzić kobietę oraz sprawić, że nabierała ona większej ochoty na seks.(Źródło: doktorfit.edu.pl)

 

Jeśli zależy nam na zdrowym związku oraz na tym aby relacja seksualna wynikała z wzajemnego pragnienia, należy starać się zrozumieć potrzeby drugiej osoby. To co dla jednego partnera może być zupełnie normalne i nie przekraczające norm moralnych, u drugiego może wywołać strach, obrzydzenie czy też niechęć. Warto poznać siebie na wzajem, wprowadzać w życie wszelkiego rodzaju urozmaicenia, aby pożycie seksualne nie było tylko obowiązkiem pełnym rutyny i schematów, ale oferowało mnóstwo przyjemności i radości zarówno o charakterze emocjonalnym jak i czysto fizycznym.