Okazuje się, że to właśnie ból jest przez ludzi uznawany za najbardziej przykre doznanie. Niezależnie od rodzaju dolegliwości bólowych i przyczyny powstawania bólu, ten zawsze jest destrukcyjny i wywołuje nagłą potrzebę jego pozbycia się. Ból jest zwykle na tyle uciążliwy, że uniemożliwia normalne funkcjonowanie. Co więcej, im choroba jest w fazie bardziej zaawansowanej, tym ból jest silniejszy, nierzadko bardzo trudny do zwalczenia nawet środkami farmakologicznymi. Podstawą jest więc odpowiednia diagnoza źródła pochodzenia bólu, rozpoznanie objawów dolegliwości bólowych, a dopiero potem wdrożenie właściwej kuracji. Należy przy tym zaznaczyć, że leczenie bólu zawsze musi być prowadzone indywidualnie, a pod uwagę muszą być wzięte preferencje, potrzeby, ale też ogólny stan zdrowia pacjenta. By można było ból niwelować skutecznie i w pełni bezpiecznie dla organizmu chorego, powstała niejedna klinika leczenia bólu. W takiej placówce zatrudnieni zostają eksperci, którzy dokładnie dobierają terapię uśmierzania dolegliwości bólowych.

 

Jak funkcjonuje poradnia leczenia bólu?

 

W klinice leczenia bólu obowiązują zapisy pacjentów, poprzez które realizowane są indywidualne konsultacje z pacjentem. Istotą większości tego rodzaju obiektów jest wdrażanie naturalnych środków przeciwbólowych, w tym terapii konopnych. Okazuje się, że medyczna marihuana w tym zakresie cieszy się ogromną popularnością. Wszystko dlatego, że stosowana regularnie i w długim okresie, wykazuje optymalną skuteczność.

 

Kto decyduje się na wizytę w poradni leczenia bólu?

 

Do kliniki leczenia bólu zgłaszają się pacjenci uskarżający się na dolegliwości bólowe różnego pochodzenia i w różnym stadium. Najczęściej mowa jest o bólu przewlekłym, którego nie da się poskromić łatwo dostępnymi środkami. Warto wiedzieć, że chociaż Polakom często doskwiera ból, bardzo często bagatelizują go albo starają się zwalczyć domowymi sposobami. Co więcej, jesteśmy pionierami, patrząc na ilość kupowanych w ciągu każdego roku tabletek przeciwbólowych. Niestety, takie metody nie zawsze okazują się skuteczne.

Do kliniki leczenia bólu zgłaszają się też bardzo często osoby, dla których tradycyjna medycyna nie przewiduje już skutecznych metod leczenia. Nierzadko są to osoby nieuleczalnie chore, dla których sposoby łagodzenia bólu nie są kuracją leczniczą, ale jedynie środkiem doraźnym i metodą na optymalnie komfortowe funkcjonowanie w obliczu choroby w skrajnie zaawansowanym stadium. Należy podkreślić, że z klinik leczenia bólu korzystają również pacjenci hospicjum, by ostatnie chwile życia móc spędzić bez objawów bólowych.